Beste wensen 2026
Na de grote inspanningen tijdens de coronacrisis verwachten werknemers, meer dan terecht, veel van de loononderhandelingen 2021-22.
Volgens een rapport van de Centrale Raad voor het Bedrijfsleven (CRB) zou de maximale marge om over te onderhandelen maximaal 0,4% zijn.
Voor ons is dit wraakroepend. Voor de werkgevers het uiterste wat kan. Ze willen geen ruimte laten om sectoren en bedrijven die tijdens de crisis goed geboerd hebben te laten onderhandelen over meer. Alle inspanningen die gedaan zijn worden daarmee onder de mat geveegd. En de winsten blijven in de bedrijven….
Werknemers die tijdens de crisis de boel hebben doen draaien hebben daarbovenop nog vaak de laagste lonen. Zij zouden per definitie moeten kunnen rekenen op solidariteit.
Maar nee: 0,4% en geen cent meer.
Onze 3 prioriteiten zijn duidelijk:
Werkgevers moeten kiezen of delen : 0,4% of sociale vrede.