Stakingsrecht in gevaar! Teken de petitie!

Het Uitvoerend bestuur van IndustriALL Global Union heeft een beslissing genomen om de zaak over het stakingsrecht voor het Internationaal Gerechtshof (ICJ) te steunen.

Het stakingsrecht is stevig verankerd in ILO Conventie 87, maar toch hebben vertegenwoordigers van werkgevers dit essentiële recht bijna een decennium lang in twijfel getrokken bij de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO). Eind vorig jaar werd het Internationaal Gerechtshof (ICJ) gevraagd een advies uit te brengen over de interpretatie van ILO Conventie 87 met betrekking tot het stakingsrecht.

Dit is een cruciale zaak die de vakbonden niet mogen verliezen. Het ITUC heeft een team van internationale juristen samengesteld om de best mogelijke juridische vertegenwoordiging te garanderen.

IndustriALL zal de ITUC bijstaan op politiek niveau en bijdragen aan de betaling van het verdedigingsteam.

IndustriALL moedigt alle leden aan om zich voor deze zaak te interesseren en op elke mogelijke manier bij te dragen.

Van 3 tot 14 juni vindt in Genève de Internationale Arbeidsconferentie (ILC) plaats.

Laten we samen de afgevaardigden herinneren aan hun plicht om het stakingsrecht en de democratie op het werk te ondersteunen.

We vragen iedereen om de ITUC-petitie For Democracy at Work, We Demand the Right to Strike! te ondertekenen en te delen, die zal worden overhandigd aan de afgevaardigden die de Internationale Arbeidsconferentie bijwonen.