Beste wensen 2026
Vanaf 2026 lanceert Co-valent, het opleidingsfonds van de sector scheikunde, een nieuwe steunmaatregel voor werknemers die getroffen worden door een collectief ontslag. Het fonds voorziet een aanvullend budget voor opleidingen buiten het eigen opleidingsaanbod, wanneer die beter aansluiten bij de situatie en toekomstkansen van de betrokken werknemer.
Wie het slachtoffer wordt van een collectief ontslag heeft vaak nood aan een specifieke opleiding om meer kans te maken op een nieuwe job. Met het extra opleidingsbudget wil Co-valent ervoor zorgen dat iedereen een opleiding kan volgen die écht aansluit bij het persoonlijke traject, zelfs als deze niet in het standaard aanbod van Co-valent voorkomt.
De werknemer dient een aanvraag in bij de tewerkstellingscel (TWC).
De TWC onderzoekt samen met Co-valent of de opleiding in aanmerking komt.
Er wordt ook nagegaan of de werknemer behoort tot een risicogroep (zoals oudere werknemers, laaggeschoolden, …).
Wanneer de aanvraag wordt goedgekeurd, betaalt Co-valent de factuur van de opleiding.
Met deze nieuwe maatregel wil Co-valent de drempels naar de arbeidsmarkt verlagen. Werknemers die het moeilijk hebben om opnieuw werk te vinden, krijgen zo de kans om een opleiding te volgen die past bij hun mogelijkheden, ambities en situatie.