Geld en investeringen voor werknemers, niet voor wapens en oorlog!

In een tijd waarin vrede en democratie in heel Europa zwaar op de proef worden gesteld, waarin bedrijven, gesteund door rechtse en extreemrechtse regeringen, zoveel mogelijk winst proberen te maken -niet voor zij die welvaart creëren, maar voor de aandeelhouders- engageert het vierde congres van Industriall Europe zich om de werknemers te verenigen voor de periode 2025-2029.

De Algemene Centrale heeft, samen met vele andere vakbonden, erop gewezen dat er nood is aan een massale herindustrialisatie in Europa en aan kwalitatieve jobs voor de werknemers.

Deze eisen kunnen niet worden ingevuld zonder een einde re maken aan de oorlog(en) en vooral zonder onmiddellijk een halt toe te roepen aan de gruwel die zich voor onze ogen afspeelt, de genocide in Gaza.

In het bijzonder heeft de Algemene Centrale de EU opgeroepen om de wapenleveringen en het associatieovereenkomst met Israël op te schorten, in overeenstemming met artikel 2 over respect voor mensenrechten.

Geld en investeringen voor werknemers, niet voor wapens en oorlog!